+90 5547027281
Akademik Spor Araştırmaları Derneği

5. Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi açıldı

TTSO – Trabzon Üniversitesi tarafından organize edilen 5. Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi açıldı.

KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi’nde yapılan açılış törenine KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Cimnastik Federasyonu Başkanvekili Doç. Dr. Emre Bağcı, Dağcılık Federasyonu Başkanvekili Doç. Dr. Sercan Erol, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Akın Çelik’in açılış konuşmasıyla başlayan kongrenin ilk bölümünde söz alan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, her alanda olduğu gibi sporda da akademik çalışmanın önemli olduğunu belirterek, “Akademik çalışmaların sürekli yeni araştırmalarla desteklenerek topluma yansıyacağı açıktır. Spor sadece bir yarışma sonucu değil. Çocukluk, gençlik ve yetişkinlik olarak baktığımız zaman toplum sağlığının sağlam zemine oturtulduğu bir olgudur. Sporu hayatımızın bir parçası yapmak zorunda olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi. Hacısalihoğlu, spor yapan bireylerin hayatın her alanında başarıya daha yakın olduğunun da altını çizdi. Açılış konuşmalarının ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

HACISALİHOĞLU ÇALIŞTAYA BAŞKANLIK YAPTI

5. Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi kapsamında “Spor Federasyonları ve Trabzon Çalıştayı” düzenlendi. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nun başkanlığını yaptığı çalıştaya İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Cimnastik Federasyonu Başkanvekili Doç. Dr. Emre Bağcı, Dağcılık Federasyonu Başkanvekili Doç. Dr. Sercan Erol, TTSO Başkan Yardımcısı Murat Zeki Solak, Prof. Dr. Akın Çelik ve diğer ilgililer katıldı. Çalıştayda Trabzon’da son yıllarda artan tesislerin daha verimli kullanılması ve çeşitli organizasyonların düzenlenmesi amacıyla federasyonlarla yapılabilecek ortak çalışmalar ile diğer konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkan Hacısalihoğlu, çalıştayın çok verimli geçtiğini belirterek, “Futbol kenti olarak bilinen Trabzon’un aslında gerçek bir spor kenti haline gelebileceğini gördük. Bu konuda federasyon başkanlarımız da çok olumlu görüşler belirtti ve faydalı katkılarda bulundu. Çalıştayın sonuçlarının gelecekte yapılacak çalışmalara yön vermesini umuyoruz” dedi.

75 BİLDİRİ SUNULACAK

7 – 9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 5. Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi’nde spor ve sağlık, antrenman bilimi, spor psikolojisi, spor yönetimi, spor ve beslenme, spor turizmi gibi alanlarda yerli ve yabancı 75 akademisyen bildiri sunacak.

Kaynak: TrabzonHaber24

08 Ekim 2021
663 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN