+90 5547027281
Akademik Spor Araştırmaları Derneği

Didim Belediye Başkanı Sn. ATABAY’dan Kongremize Büyük Destek!

Her yıl olduğu gibi 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi bu kez Didim/AYDIN ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen kongreye ilgi ve katılım yoğundu. Spor, Eğitim ve Sağlık konu başlıklarının ön plana çıktığı kongreye yurt içi ve yurtdışından bir çok çalışma ve sunum ile katılım sağlanıldı. Didim Belediye Başkanı Sn. A. Deniz ATABAY gerçekleştirdiği açılış konuşmasında Akademik Spor Araştırmaları Derneği (ASAD) tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları kongresinin ülkemiz açısından önemli bir spor kongresi olduğunu ifade etti.

Kongre sürecinde Dernek Başkanımız Prof. Dr. Akın ÇELİK ile Belediye Başkanı Sn. A. Deniz ATABAY tarafından inşası tamamlanan Amfi Tiyatroya bir ziyaret gerçekleştirildi. Tasarımı yine Didim’de bulunan Milet Antik Kenti’nden esinlenerek yapılan, içerisinde otopark, restorant ve birçok aktivitenin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan konferans salonlarını barındıracak olan Didim Amfi Tiyatro, yeşil ile mavinin buluştuğu noktada yüzlerce etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

Spor, Eğitim ve Sağlık konularının gündeme alındığı kongre sürecinde Bölgesel Amatör Liginde Didimspor ve Sökespor arasında gerçekleştirilen ve 1-1 sonuçlanan maçıda Didim Belediye Başkanı Sn. ATABAY ve Dernek Başkanımız Sn. ÇELİK birlikte izlediler.

Didim Belediye Başkanı Sn. A. Deniz ATABAY’a kongremize ve ekibimize göstermiş olduğu ilgi ve destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

11 Ekim 2022
Didim Belediye Başkanı Sn. ATABAY’dan Kongremize Büyük Destek! için yorumlar kapalı
273 kez görüntülendi