+90 5547027281
Akademik Spor Araştırmaları Derneği

6. Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi Büyük Bir Çoşku ile Tamamlandı.

Bir gelenek haline gelen ve her yıl 7-9 Ekim tarihlerinde Akademik Spor Araştırmaları Derneği (ASAD) tarafından düzenlenen Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi bu kez Didim/AYDIN ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Tesislerinde altıncısı gerçekleşen kongreye ilgi ve katılım yoğundu. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Akademik Spor Araştırmaları Derneği ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Akın ÇELİK gerçekleştirilen kongrenin ülkemiz açısından önemli bir spor kongresi olduğunu ifade etti. Kongre sürecinde spor, eğitim ve sağlık konu başlıklarını içeren 186 akademik bildiri sunulduğunu ifade eden ÇELİK tüm katılımcılara sağlamış oldukları katkılardan dolayı şükranlarını ifade etti.

Kongrenin açılış etkinliğinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet KÖSE, Didim Belediye Başkanı Deniz ATABAY, Didim Kaymakamı Can KAZIM KURUCA, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet AYDIN, Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan BAŞAR, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin ÇOLAKOĞLU, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat TAŞ, Sporda Çocuk Koruma Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ŞAHİN, Türkiye TMMOB GEMİMO Başkanı Ahmet Yaşar CANCA, RentGo Firması Ege Bölge Müdürü Yaşar DILBIRİN gibi pek çok önemli isim yer aldı.

5 Farklı konu başlığında Panelin ve 186 bildiri sunumunun yer aldığı yurt içi ve yurt dışından desteklerini sunan, spor, eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalarıyla kongremize katkı sunan tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.

07-09 Ekim 2023 tarihinde başka bir şehirde aynı çoşku ve tutkuyla buluşmak dileğiyle.

11 Ekim 2022
6. Uluslararası Akademik Spor Araştırmaları Kongresi Büyük Bir Çoşku ile Tamamlandı. için yorumlar kapalı
426 kez görüntülendi